Sellest ka piisab: “ma luban, et proovin”
Uue aasta algus tundub nagu puhtalt lehelt alustamine. Aastavahetusel tekib inimestel soov anda lubadusi ja seada endale uusi eesmärke. Mõni lubab sama asja isegi mitu aastat järjest:
“hakkan trenni tegema”; “jooksen maratoni”; “tõstan jõusaalis 100kg”; “kõnnin aastas 3,5 miljonit sammu”; “suudan vabalt teha pilatese harjutust 100” jm.
Aga kuidas on võimalik lubatud eesmärkidest kinni pidada ja nendeni jõuda?
Kuna aasta tundub pikk, siis julgetakse anda suuremaid lubadusi. Samal ajal on just alustamine kõige raskem, sest esimese sammu tegemisel tundub eesmärk liiga kauge. Kohe tekivad kahtlused: “ei tea, kas ma ikka suudan“; “täna pole ma veel valmis, homme alustan“; “küll ma jõuna, aega on veel küll” jne. See on esimene ohu koht, mis võib sind soovitud rajalt kõrvale juhtida.
Õnneks on paljudel aasta alguses motivatsioon suur ja esimesed sammud tehakse julgelt. Kuid 1-2 kuu pärast hakkab motivatsioon langema. Õlale istub jälle väike saatan, kes kordab: “aasta lõpuni on veel nii palju aega“; “sa pole midagi saavutanud, raiskad aega” jne. See on teine ohu koht – motivatsioon kaob poolel teel.
Erinevaid teooriaid eesmärkide püsitamisest ja nende saavutamisest on palju. Pakun sulle välja 2 lihtsat nõuannet, mis mind aidanud on. Kui meeldib, proovi järgi.
- JAOTA AASTA EESMÄRK VÄIKSEMATEKS OSADEKS
Selleks, et olla võimeline jooksma maratoni, peaks eelnevalt proovima väiksemaid vahemaid. Samuti vajab organism harjumist koormusega järk-järgult. Näiteks, esimesel nädalal jooksed 1 km, teisel nädalal jooksed 2 km jne. Need on mõnusad ja tunduvad lihtsamalt saavutatavad.
Et koguda aastas 3,5 miljonit sammu, pead käima keskmiselt 10 000 sammu päevas. Pane endale eesmärgiks kõndida iga päev 10 000 sammu. Ja siit edasi – 2500 sammu tööle minnes, 5000 sammu lõunapausil, 2500 sammu koju tulles. See tundub sulle realistlikum ning peale esimest nädalat saad olla juba uhke enda üle, sest sa oled jõudnud oma eesmärgile lähemale.
Me vajame tagasisidet oma edusammudele varem kui alles aasta pärast. Pisikeste vahe-eesmärkide täitmine aitab hoida motivatsiooni. - VISUALISEERI OMA UNISTUSI
Mitte lihtsalt oma mõtetes, sulgedes silmad, vaid sõna otseses mõttes pane endale pildid silmade ette. Leia internetist kõige täpsemad pildid olukordadest või eeskujudest, ning prindi need paberile või pane arvuti/nutitelefoni taustapildiks. Sa pead neid pilte nägema iga päev!
Alateadlikult hakkab su aju tegema otsuseid ja leidma lahendusi, mis aitavad jõuda soovitud eesmärkideni. Näiteks, kui su eesmärgiks on maratoni jooksmine, siis märkad sa sotsiaalmeedias rohkem jooksuürituste reklaame või liitud sõpradega pikemale jalgsimatkale. Need otsused juhtuvad iseenesest, ilma et sa sel hetkel otseselt mõtleksid oma eesmärgile.
Kui sa pole varasematel aastatel oma eesmärke saavutanud, siis ära muretse – see on raske kõigile. Lihtsam on nendel, kes on leidnud endale sobiva tehnika, mida järgides on võimalik tulemuseni jõuda. Eesmärkidega on selline tore lugu, et need ei kao kuhugi ja neid on võimalik alati uuesti alustada.
Sa ei pea lubama endale, et hakkad käima iga nädal 2x trennis. Luba ainult seda, et sa lähed proovid midagi uut. Pisike lubadus, lihtsam täita. Isegi, kui sa ei hakka proovitud treeningus käima, oled sa täitnud oma lubaduse proovida.
Ja kui sul on sõber, kes vajab oma eesmärkide täitmisel abi, siis kutsu tema kaasa. Hoian sulle pöialt!
KAS KONTROLOOGIA TREENING ON SULLE TUTTAV? KAS OLED VALMIS PROOVIMA?
– Sul ei pea olema eelnevat kogemust ning füüsiline vorm ei ole oluline. Eelnevatest vigastustest tuleb siiski treenerit teavitada enne.
– Juhendajaks on väljaõppe saanud pilatese õpetaja, kellel on kogemusi gruppidega ning kes oskab väikeses rühmas personaalsemat tähelepanu pöörata. Juhendamine toimub eesti keeles.
– Ühes grupis on maksimaalselt 5 osalejat. Kuna kohtade arv on piiratud, siis on vajalik eelregistreerimine.
– Selga pane mugavad treeningriided, treening toimub paljajalu või sokkides. Kohapeal on olemas riietusruum ja pesemise võimalus.
– Ühe treeningtunni kestvus umbes 1 tund.
Asukoht: “Smart Contrology” stuudio, J. Vilmsi 45a, Kadriorg. Ühistranspordi peatus 200 m, tasuta auto parkimine 300 m.
Osalustasu: esimene proovitund 10 €
Kui sul on soov proovida, vajuta nupule ja saada oma huvi teele. Treener võtab sinuga ühendust, et saata ja jagada lisainfot.
Lisaküsimuste korral kirjuta: iris@contrology.ee
Kui sul on nii lihtsam, siis kutsu sõber kaasa. Koos on alati lihtsam uusi kogemusi jagada.
KOHTUMISENI!