toidurevolutsioonTäna on ilus kuupäev. Vanasti, kui kusagil mingid arvud kordusid, lõime üksteise pihta ja hüüdsime “õnnekas!” Neli aastat tagasi aga olid numbrid veel ilusamad (õnnekamad?) ja sel päeval sattus minu postkasti saatuslik video, millest sai alguse palju valgustumist, mõistlikkust ja tarkust, aga ka pahameelt ühiskonna vastu. Just ühiskonna, mitte maailma, sest ühiskonna loob inimene, maailm aga vaatab kurvalt pealt, kuidas tema seadustest jõuga üle astutakse, sekkudes julmalt ja surmavalt aeg-ajalt alles siis, kui inimesed on taas läinud liiga kaugele.

Jah, see video on täielikult toitumisest. Ja see oli vaid algus. Mind hakkas teema sedavõrd huvitama, et olen järgneva 4 aasta jooksul läinud samm-sammult sügavamale, ning oskan täna ka selles videos mõningaid asju hoopis kriitilisemalt hinnata. Kusagilt aga peab alustama. Ja kui näen inimest, kes asjadega üldse kursis ei ole, siis tean, et oma tänast tarkust talle ühe korraga pähe panna oleks võimatu. Saadangi ta siis esmalt selle video ja raamatu juurde.

Miks aga pahameel? Sest mida enam ma loen, seda rohkem jõuab minuni infot, mida valitsused ja/või ravimifirmad inimeste eest varjavad või vääralt ette kirjutavad. Igaüks, kes raatsib natuke süveneda, peaks mõistma, et tänased tavapärased ‘tervisliku eluviisi’ soovitused teevad järjest nooremaid inimesi haigeks. Seda võib tänavapildis lausa silmaga näha. Hästi, täiskasvanud vastutavad ise oma tervise eest. Lisaks ebateadlikkusele toidu osas valivad nad nt suitsetada või liigselt alkoholi tarbida. Mis paneb aga minul südame verd tilkuma, on laps, kes, veendununa oma tubliduses, väidab, et nt piim või mahl on talle kasulikud. Teda on nii õpetatud. Ja natuke ka hea, et on, sest siis on vanemad vähemalt oma teadmiste põhjal püüdnud lapsi suunata, hoiduma nt kommidest ja limonaadist. Kui nad aga teaksid veel rohkem …

Ma ei jõudnud kahjuks ‘päästa’ oma vanaisa, kuna olin liiga noor ja rumal. Tunnen, et ma ei saa enam ‘päästa’ oma vanaema, kuna ta on terve elu vankumatult uskunud arste, kelle soovitusel sööb ta siiani võimalikult rasvavaeseid toite ja kummardab piimatooteid, mis väidetavalt teevad luid tugevaks, ja väldib muna, kuna see tõstvat kolesteroolitaset. Ma ei kujuta hästi ette, kuidas ta mind vaatab, kui ütlen talle, et piima joomine on terve elu takistanud ta luudel kaltsiumi omastada, või et muna on üks täisväärtuslikumaid toiduaineid ja on juba mõnda aega tagasi tõestatud, et sel pole kolesterooliga suurt pistmistki.

Nüüd siis kiirustasin juba eelmainitud videost mitu sammu ette. Kuid see on kõigi enda teha, mis kiirusel nad infot, kui see on huvipakkuv, omandavad!

varjatud-tervisevalemLoen hetkel Jüri Lina “Varjatud tervisevalemit” ja hoian taas kahe käega peast kinni (jah, see liigutus tõepoolest takistab natuke lugemist, mistõttu ei olegi see mul veel läbi). Seda raamatut ei soovitaks lugeda esimesena, kui teema on üleüldse võõras. Aga edasijõudnumatele ja selles valdkonnas raudse kriitikameele välja arendanud huvilistele küll.

Oma pereliikmeid olen aga aidanud tõeliste teadmiste teele ja nende hea tervise ning pika vaevustevaba eluea osas olen väga lootusrikas! :) Ja mitte miski, mitte miski ei ole mulle olulisem.

Mõistlikkust ja valmidust kahelda kõiges, mida seni teadsite, kallid inimesed!

Kristina