Sügise saabudes on tegevusgraafik kuidagi eriti tihedaks läinud, aga muuhulgas leian ikka aega oma uusimale hobile – salsale! Midagi sotsiaalsemat ja muusikalis-kehalisemat väljendust pakkuvamat on raske välja mõelda (on alles lause!). Tuli ette järjepanu nädalaid, mil sai lisaks trennidele pea iga õhtu salsapidudel käidud.

Ja siis ühel õhtul mõtlesin jätta tantsu vahele ning minna hoopis jooksma. Oli sumesoe augustiõhtu, asjalikud tegemised lõpetasin alles kesköö paiku ja suundusin kodu lähedale rajale. Ei olnud plaani pikalt sörkida, kuna üldiselt pole ma ühtlaselt aeglase kardiotreeningu poolt. Tahtsin lihtsalt kogu keha liigutada ja tunda rõõmu lihasgruppide koostööst, mille jõud viib mind edasi. Naljakas, sama tunne tekib mul murdmaa suusatamisele mõeldes. Igatahes. Võtsin siiski rahuliku tempo, et liigesed-lihased soojeneksid ja organism šokki ei saaks, kuna ma polnud tõesti ammu jooksnud. Tunne oli mõnus. Ja siis äkitselt tekkis tahtmine spurtida. Selle vastu ei saa… :) Lülitasin kõrgeima käigu sisse, et üks sööst teha, siis natukese aja pärast teine ja kolmas.

jooks

Ning sealt see tuli – meeletu jõud ja kiirus. Ausalt, mu jalad käisid all ringi, püüdes kuidagigi järgi jõuda ja tempos püsida. Millest see nüüd nii äkki? Oma osa on kindlasti tugeval jõujaamal, mille on andnud Pilates. Kogu liikumise koordineerimine saab ju alguse sealt. Ma usun, et teine osa on puhas “kütus”. Olen oma toitumise tuuninud päris kõrgele tasandile ja see varustab mind energiaga. Nähtavasti on energiat isegi ülemäära :) Ei ole mingi probleem kesköö paiku tantsu vihtuda või jooksurajal rekordkiiruseid arendada, seejärel sügavat und nautida ja varavalges jälle tööde-tegemistega pihta hakata.

Füüsilisest vormist – vorm on hea! Ning kui keegi teaks, kui vähe ma mõnel perioodil mingitki regulaarset treeningut teen… Ma lihtsalt “hooldan” oma keha pidevalt ja liigselt eesmärgistamata. Sest kui tihti viskasid eelajaloolised inimesed ketsid spordikotti ja läksid trenni?

Palju mõistlikku ja nauditavat liikumist soovides – ka sügisel,

Kristina