Kui lastele öelda, et sel aastal algab kool juba augustis, siis vist väga entusiastlikku reaktsiooni oodata pole tarvis. Õige ka – suvi just alles ju saabus ning nüüd on mõnus hommikust õhtuni õues olla! Ma tõepoolest loodan, et multimeedia ja virtuaalsete sotsiaalvõrgustike üle saavad võitu tõukerattad ja rulad, jalgrattad ja rulluisud, erinevad pallid, taldrikud, reketid, nöörid, kummid, kiiged, redelid, metsa- ja mereõhk, naerud, kilked ja muu tore.

Meie, täiskasvanud, töötame tihti suvi läbi samamoodi nagu sügisel, kevadel ja talvel. Ka meie otsime vaheldust nö “koolipingile” ja oleme seda enam huvitatud võtma aja maha kas või üürikeseks paariks ametlikuks puhkusenädalaks suvel, et täiesti välja lülituda, nii vaimult kui kehalt. Siis pageme kas oma kodurahusse, maale rohelusse või hoopis piiritaha seiklema, et energiavarud taas täita.

PilatesMul on hea meel, et pühendunud Pilatese sõbrad on augusti teiseks nädalaks välja puhanud ja saabunud tagasi stuudiosse. Meie hooaeg algas edukalt ja võiks lausa öelda, et mehiselt! Esimeses tunnis olid nimelt 75% osalejatest mehed. Kuigi ma tunnistan, et lähtuvalt erinevast anatoomiast, füsioloogiast ja eesmärkidest oleks kõige kasulikum töötada meestega eraldi meestetunnis ning naistega naistetunnis, saame väga tõhusalt hakkama ka kõik koos. Selline olukord võimaldab naistele pakkuda rohkem jõudu ja tugevust, meestele aga painduvust ja liikuvust. Win-win? Lisaks mulle väljakutse ja põnevus näha nii erinevaid reaktsioone kõigele, mida ütlen =) Sellegipoolest on mul kaua aega olnud mõttes ühel päeval moodustada eraldi meeste grupp. Ju paistab.

Kõigile innustuseks veel niipalju, et juba esimesel nädalal käis tundidest läbi inimesi vanusevahemikus 27-69 ja oskustelt päris esmakordsest katsetajast mitmeaastase kogemusega tegijani, lisaks veel väga erinevates konditsioonides, mis iganes kellegi elus või kehas just praegu toimumas on. Kõik tundusid mulle peale tundi rahulolevatena ja motiveerituna jätkama – mis saakski mulle olla tähtsam…

Ootan rõõmuga nii uusi kui vanu!

Kristina